Zapraszamy na IV edycję Festiwalu Muzyki Folkowej „Folk-Up!” 2024 r., który odbędzie się w dniach od 29. sierpnia do 01. września 2024 r. na trzech scenach powiatu żywieckiego:
ŁODYGOWICE – ZARZECZE – ŻYWIEC
W ramach „Folk-Up!” odbędą się:
Warsztaty muzyczne
Wykłady
Koncerty
Potańcówki
Folk session’s
Folk-Up! KIDS i wiele innych.
Zaobserwuj nas, aby dowiedzieć się więcej i być na bieżąco
/ folkupfestiwal
CREA3studio – Produkcja filmów i fotografia
Kapela PoPieronie
Zagrają dla nas: Golec uOrkiestra, Kapela PoPieronie, Jedla, CudaWianki, Kapela Zbierana, Spisko Qmpanija, Orkiestra i Chór Górskiego Uniwersytetu Ludowego Fundacji Braci Golec i wiele innych.
Ekspertem tegorocznej edycji będzie: Marcin Pospieszalski – multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, a takżę laureat wielu prestiżowych nagród.
ORGANIZATOR:
Akademia Folkloru
WSPÓŁORGANIZATORZY:
Starostwo Powiatowe w Żywcu
Gminny Ośrodek Kultury w Łodygowicach
Gmina Łodygowice
Fundacja Braci Golec
Miejskie Centrum Kultury w Żywcu
SPONSORZY: Laguna Beskidów, Laguna Restaurant, IRONWORK Smyrdek Marcin, MASH Styl, Mostmarpal, Beskid Żywiec Sp. z o.o., INTERTECH, NTI Paweł Szarlej, Eco Team Service Sp. z o.o., Żywiec Zdrój S.A., EuroFirany, Saint Trans, Viva La Sorpressa.
MEDIA:
Okiem Fotoreportera
CREA3studio – Produkcja filmów i fotografia
Radio Bielsko
Radio Katowice
Kontakt: Akademia Folkloru
Brygida Sordyl tel. 606-794-177
folkupfestiwal@gmail.com
https://folkup.pl
/ folkupfestiwal
/ folk_up_festiwal
Postaw na „Folk-Up!”: https://zrzutka.pl/esfnb8
O Festiwalu: „Folk-Up!” Festiwal Muzyki Folkowej swój debiut miał w sierpniu 2021 roku w Łodygowicach. Ideą Festiwalu jest zorganizowanie przestrzeni i miejsca dla ludzi grających, śpiewających (młodzieży, dorosłych), nie tylko muzykę folkową, ale także muzykę inspirowaną tym nurtem. Pomysłodawcami Folk-Up! Festiwalu Muzyki Folkowej są: Brygida Sordyl i Maciej Ormaniec, przy ogromnym wsparciu przyjaciół z Zespołu Chwila, BREE oraz Kapeli PoPieronie.
„Poprzez organizację Folk-Up!, pragniemy aktywnie włączyć się w tworzenie osadzonego w rzeczywistości modelu uczestnictwa w kulturze i popularyzacji zjawisk z zakresu kultury ludowej, opartego na podstawach świadomości własnej tożsamości kulturowej i szacunku dla różniących się od nas grup. Z jednej strony zależy nam na pokazaniu wartości ludowej tradycji i zachowaniu jej stylistyki, a z drugiej strony chcemy otworzyć zainteresowanych na odważne świadome łączenie jej z innymi gatunkami muzycznymi, adekwatnymi do szybko zmieniającej się rzeczywistości w świecie muzyki.” “Folk-Up!” to czas gdzie ludzie myślą i czują podobnie, gdzie można otworzyć się na nowe z poszanowaniem przeszłości, gdzie stare przenika się z nowym. W tym miejscu możemy tworzyć muzykę, teksty, a przede wszystkim przyjaźnie. Folk-Up! to w końcu pewna rzeczywistość, niejako stan umysłu, gdzie możemy współistnieć bez definicji i założonych ram, gdzie czujemy się wolni”.
Do zobaczenia 🙂